top of page

Rádi vám poskytneme rozhovor!

Pokud vás zajímá budoucnost pivovaru v Rudníku a chcete o něm napsat článek nebo s námi natočit rozhovor, neváhejte se nám ozvat.

 

Propagaci pivovaru má na starosti:

petra-cb2.jpg

Petra Zimmermannová

account manager

+420723138551

Nejčerstvější informace z dění okolo pivovaru naleznete na našem 

  • Facebook - Pivovar Rudník

Na veškeré fotografie a obrázky na tomto webu se vztahují autorská práva. Pro použití pro jiné než soukromé účely je potřebné svolení autora.

Napsali o nás

Pražský architekt chce zachránit chátrající areál v Podkrkonoší. Investice odhaduje až na 500 milionů

3. prosince 2020

|

E15

Památkově chráněný areál bývalého pivovaru v podkrkonošské obci Rudník začíná ožívat díky plánům architekta Josefa Smutného. Jeho ateliér ilex design zatím plní roli správce, do konce roku se stane i jeho majitelem.

Cesta k obnově musí být krátká

12. září 2020

|

ERA21

Památkově chráněný areál bývalého pivovaru v podkrkonošské obci Rudník začíná ožívat díky poměrně ambiciózním plánům architekta Josefa Smutného. Jeho ateliér ilex design plní roli investora, architekta a správce areálu zároveň. Navazuje na jiné příklady architektů, kteří se rozhodli vložit své finance i energii do záchrany průmyslového dědictví, ať už jde o Pavla a Janu Prouzovy v případě pivovaru v Lobči, anebo Patrika a Andreu Hoffmanovy v případě areálu bývalých šroubáren v Libčicích nad Vltavou. V rozhovoru s Josefem Smutným jsme se ptali na jeho motivace a vize, ale například i na negativní zkušenosti s výkonem orgánů památkové péče a s tím spojenými možnostmi financování záchrany a obnovy zchátralého pivovaru.

Chceme do pivovaru dostat lidi, říká architekt

24. července 2020

|

MF Dnes

Památkově chráněný pivovar z 19. století v Rudníku se po desítkách let otevřel. Architekt Josef Smutný chce areál nejprve oživit a pak ho přestavět na centrum s byty a obchody.

Zchátralý pivovar se zpřístupnil veřejnosti

18. července 2020

|

Trutnovinky.cz

Historický areál bývalého významného pivovaru v Rudníku se otevřel veřejnosti, aby se lidé podívali, jak architekt Josef Smutný se svým týmem z architektonického studia Ilex design zachraňuje tuto kulturní památku, která byla původně renesančním zámkem. Sobotní akce přinesla nejen prohlídky pivovaru, debaty, zahájení výstavy, ale i další doprovodný program s kapelou, občerstvení či dětskými dílnami.

Pivovar v Rudníku žije a zve na návštěvu

11. července 2020

|

propamatky.info

Opravit, oživit a zpřístupnit pivovar v Rudníku je cílem týmu architektů a dalších nadšenců, kteří zvou na první akci pro veřejnost Pivovar v Rudníku žije. Setkání s prohlídkami, přednáškami, výstavou a kulturním programem se koná od 17.–19. července.

Zchátralý pivovar v Rudníku křísí pražský architekt. Příští sobotu otevře lidem

8. července 2020

|

Krkonošský DENÍK

Ve zdevastovaném areálu bývalého pivovaru, původního renesančního zámku v Rudníku, se pivo vařilo naposledy v roce 1953. Později sloužil pro JZD a drůbežárnu. Pro pivo tam přitom kdysi jezdily pivovarské povozy z Prahy, Plzně i Bavorska. Teď má naději, že přestane pustnout. Ruiny kulturní památky křísí pražský architekt Josef Smutný se svým týmem z architektonického studia Ilex design. Příští sobotu 18. července pustí do areálu veřejnost při prázdninové akci s hudbou, prohlídkami částí pivovaru, malým trhem, občerstvením, debatami u kulatých stolů, výstavou a dalším programem od 10 do 20 hodin.

Architekt zachraňuje pivovar v Rudníku, vzniknou v něm byty i obchody

19. dubna 2020

|

iDNES.cz

Pražský architekt Josef Smutný má velké plány se zchátralým pivovarem v Rudníku na Trutnovsku. Kupuje památkově chráněnou budovu od nizozemské firmy. Ještě letos v bývalé ledárně rozjede první české centrum pro architekturu. Jeho vizí je proměnit areál v „město“ s restaurací, byty a obchody.

Architekti chtějí vzkřísit pivovar v Rudníku. Spoléhají na dotace

27. února 2014

|

iDNES.cz

Bývalému pivovaru v Rudníku na Vrchlabsku svítá naděje. Unikátní, leč chátrající památku, kterou vlastní společnost DC Capital, chce ve spolupráci s holandským majitelem zachránit Josef Smutný a jeho tým z architektonické kanceláře Ilex design. Projekt se neobejde bez mnohamilionových investic. Peníze plánují získat z dotací.

Impulsní workshop na záchranu areálu bývalého pivovaru v Rudníku

10. června 2013

|

propamatky.info

Architekt Josef Smutný a ateliér Ilex design organizují 8. až 11. listopadu workshop přímo v areálu bývalého pivovaru v Rudníku.

Pivovary - specialita kulturního dědictví ČR

31. července 2007

|

časopis Stavebnictví

Pivovarství v celé své šíři, rozmanitosti a dlouholeté tradici je neodmyslitelnou součástí české kultury a patří na jedno z prvních míst mezi historickými výrobními odvětvími. Díky tisíciletému vývoji sehrálo výjimečnou roli v technice i ekonomice a do značné míry utvářelo hospodářskou a sociální podobu krajiny jako nepominutelný fenomén.

bottom of page